O Nas

    Madeira Dreams to firma, która ma spełniać marzenia dotyczące realizacji idealnej ceremonii zaślubin (w tym ślubów dla par jednopłciowych) jak również realizacji wspaniałego miesiąca miodowego na zielonej wyspie wiecznej wiosny od pokoleń nazywanej perłą Atlantyku. Jako doskonali specjaliści w dziedzinie organizacji ślubów i wesel, przekładamy marzenia oraz wyobrażenia pary młodej na rzeczywiste rozwiązania, pomagamy zorganizować jeden z najważniejszych dni w życiu przyszłych małżonków a także przeżyć im wyjątkowe chwile i przy okazji odkryć uroki Madery.

    Osobą scalającą wszystkie projekty realizowane przez Madeira Dreams jest wieloletnia mieszkanka Madery, certyfikowany Wedding Planner z wieloletnim doświadczeniem w organizacji ślubów na Maderze a także licencjonowany przewodnik po wyspie, z wykształcenia ekonomistka – Sonia Karolina Otrębska. Jej bogata wiedza i doświadczenie zawodowe pozwoliły na stworzenie sprawdzonego zespołu składającego się ze specjalistów z różnych branży. Wszyscy oni realizują swoje zadania z wielką pasją oraz zaangażowaniem i nic nie zostawiają przypadkowi, perfekcjoniści i profesjonaliści. Cały zespół zapewnia idealną realizację ślubów na Maderze, oferuje dostęp do najpiękniejszych zakątków na ceremonie zaślubin jak i najciekawsze miejsca na organizacje wspaniałego wesela.

    Najlepszą rekomendacją wysokiej jakości świadczonych usług przez Madeira Dreams są zadowoleni klienci, którzy do nas wracają i reklamują nas wśród swoich znajomych – zarówno tych przybywających celem przeżycia wyjątkowych uroczystości takich jak śluby (także dla par jednopłciowych), odnowienia przysięgi małżeńskiej, czy też poszukujących interesującej oraz romantycznej formy zwiedzania Madery podczas miesiąca miodowego.

     Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. W razie pytań, napisz – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Sonia Karolina Otrębska

      Stworzenie Madeira Dreams to realizacja mojego osobistego marzenia. Postanowiłam zebrać moje wieloletnie doświadczenia i zbudowałam zespół składający się z profesjonalistów, z którymi współpracowałam przy wielu ślubach. Mam przyjemność pracować z najlepszymi, bo wiem, że od ich profesjonalizmu i zaangażowania zależy zadowolenie pary młodych.

      Podczas mojej pracy jako konsultantka ślubna planuję cały proces przygotowań, od momentu wyboru daty ślubu, aż do przebiegu dnia ślubu, od samego rana, do końca wesela. Wiem, że dobry plan to taki, który jest dobrze przemyślany i stworzony dzięki doświadczeniu i wiedzy profesjonalisty. W swojej pracy biorę pod uwagę każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Polecam sprawdzone rozwiązania, gdyż mam za sobą już wiele ślubów, bogate doświadczenie, dużą wiedzę i wiem, która opcja będzie najlepsza. Doradzam narzeczonym świetnych usługodawców z każdej ślubnej dziedziny. Są to sprawdzone firmy, które wykonują swoją prace na wysokim poziomie. Jednak w mojej bazie kontaktów znajdą się i ci z niskim, jak i wysokim wynagrodzeniem, pracujący w różnych stylach i w różnych technikaliach, gdyż zależy mi aby każda z par miała usługodawcę dobranego do swoich potrzeb.

    Jako konsultant ślubny organizuję każdy element dnia ślubu. Od miejsca gdzie odbędzie się ceremonia zaślubin, fotografa czy zespołu muzycznego, przez firmę dekoratorską, cukiernię, aż po topper na tort i drobne prezenty dla gości. Cały ten proces polega na dobraniu odpowiednich usługodawców, załatwieniem z nimi formalności, ustaleniem szczegółów, jak i dopięciem wszystkiego na ostatni guzik w dniu ślubu. Pomagam też w organizacji niezbędnych formalności urzędowych czy kościelnych. Organizuję również transport, noclegi dla gości, ślubną papeterie, jak i personalizowane dodatki. Słowem wszystko, co jest potrzebne do absolutnie niezwykłego dnia ślubu.

     Wedding planner jest połączeniem profesjonalisty z branży ślubnej, z najlepszą przyjaciółką pary młodej. Jest prawdziwą wróżką chrzestną ślubu i wesela.

Śluby na Maderze

     Realizacja wymarzonego ślubu na Maderze, wyspie wiecznej wiosny, gdzie każdy zakamarek wypełniony jest miłością to doskonałe miejsce do spełnienia Waszych marzeń. Wyobraźcie sobie bujną roślinność, reliktowe lasy wawrzynowe, góry mieniące się różnymi kolorami skał, zapierające dech w piersiach widoki i niesamowite przestrzenie, wszystko to stanowi idealną scenerie do rozpoczęcia Waszej nowej drogi życia. Ślub na Maderze to czysta magia!

    Pozwólcie sobie na dawkę luksusu, aby zapamiętać ten wyjątkowy dzień na zawsze, w końcu ślub to jedyna taka chwila w życiu. Uroczystość ślubna to tak niezwykłe wydarzenie, że zasługuje na najpiękniejszą oprawę i miejsce, dlatego Madera sprawdzi się znakomicie! Pamiętajcie, że ślub za granicą jest tańszy od wystawnego wesela w Polsce, a dodatkowo, ceremonie zaślubin i wesele możecie połączyć z podróżą poślubną na Maderę, aby spędzić romantyczny miesiąc miodowy, w miejscu od pokoleń nazywanym perłą Atlantyku. W Madeira Dreams realizujemy najróżniejsze uroczystości zaślubin jak śluby symboliczne, ceremonie humanistyczne czy śluby dla par jednopłciowych.

    Organizując ślub za granicą, wybór odpowiedniego miejsca na ceremonię nie będzie jedynym elementem, warto bowiem powierzyć realizację tego przedsięwzięcia profesjonaliście, który osobiście sprawdził każde polecane miejsce czy usługodawców. Ważne jest by znaleźć polskojęzycznego koordynatora, który doskonale zna maderską rzeczywistość i sprawnie porusza się pośród lokalnych, niepisanych zwyczajach. Madeira Dreams to firma, dla której priorytetem jest przede wszystkim jakość świadczonych usług jak i satysfakcja narzeczonych.

  Tylko z nami, uzyskacie poczucie bezpieczeństwa, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik a każde Wasze marzenie zostanie spełnione. Każdy ślub na Maderze będzie niezapomniany! Dbamy o naszych Zakochanych najlepiej jak to możliwe, dlatego wszelkie śluby i im podobne uroczystości, odbywają się w wyjątkowej atmosferze.

Ślub cywilny na Maderze od 750€

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams
Oferta ślubu cywilnego w USC

Pakiet
Turkusowy

• ślub cywilny w wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów, by ślub zawarty za granicą był ważny w Polsce
• dyspozycja polskojęzycznego koordynatora ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem cywilnym w USC
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub cywilny w USC
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski
• asysta w urzędzie podczas odbioru aktu ślubu w wersji międzynarodowej
• akt ślubu w wersji międzynarodowej

 

Pakiety można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:

• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela.
• Usługi fryzjera i makijażystki dla Panny Młodej.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiet dla Panny młodej lub wianek na głowę, kwiaty do butonierki dla Pana Młodego, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec.
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

Wymagane dokumenty
1. Skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych, w wersji wielojęzycznej
2. Ważny paszport lub dowód osobisty każdego z przyszłych małżonków
3. Dla osób, które już były w związku małżeńskim wymagany jest odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub śmierci współmałżonka w wersji wielojęzycznej  lub z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.
4. Zaświadczenie o braku przeszkód prawnych do zawarcia małżeństwa za granicą, wystawione przez Urząd Stanu Cywilnego dla obu małżonków wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.

Wszystkie wymagane dokumenty (pkt 1 – pkt4), jeżeli nie są w wersji wielojęzycznej lub nie jest do nich dołączony wielojęzyczny standardowy formularz tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim muszą zostać potwierdzone przez MSZ w Warszawie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język portugalski.

 • Skany dokumentów (pkt 1 – pkt4) należy przesłać drogą mailową na adres mailowy do firmy Madeira Dreams celem ich zweryfikowania w odpowiednich urzędach. Po wstępnej weryfikacji, oryginały dokumentów (pkt 1 – pkt4) powinny być wysłane listem poleconym na maderski adres firmy Madeira Dreams (poza paszportem i dowodem osobistym).
 • Skrócony akt urodzenia i zaświadczenie o braku zastrzeżeń do zawarcia małżeństwa za granicą z USC jest ważne przez 6 miesięcy
 • Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące.

Ślub cywilny na Maderze - w plenerze

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams
Oferta ślubu cywilnego w plenerze

Pakiet
Szmaragdowy

• ślub cywilny na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów, by ślub zawarty za granicą był ważny w Polsce
• dyspozycja polskojęzycznego konsultanta ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem cywilnym w plenerze
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub cywilny w plenerze
• opłata za wyjście urzędnika poza urząd stanu cywilnego
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski
• asysta w USC podczas odbioru aktu ślubu w wersji międzynarodowej
• akt ślubu w wersji międzynarodowej

Uwagi
Przy ślubach cywilnych w plenerze dodatkowymi kosztami są:
• transport urzędnika na ślub cywilny w plenerze
• wynajęcie miejsca na organizacje uroczystości zaślubin

Pakiety można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:
• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela.
• Usługi fryzjera i makijażystki dla Panny Młodej.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiet dla Panny młodej lub wianek na głowę, kwiaty do butonierki dla Pana Młodego, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec.
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

Wymagane dokumenty
1. Skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych, w wersji wielojęzycznej
2. Ważny paszport lub dowód osobisty każdego z przyszłych małżonków
3. Dla osób, które już były w związku małżeńskim wymagany jest odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub śmierci współmałżonka w wersji wielojęzycznej  lub z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.
4. Zaświadczenie o braku przeszkód prawnych do zawarcia małżeństwa za granicą, wystawione przez Urząd Stanu Cywilnego dla obu małżonków wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.

Wszystkie wymagane dokumenty (pkt 1 – pkt4), jeżeli nie są w wersji wielojęzycznej lub nie jest do nich dołączony wielojęzyczny standardowy formularz tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim muszą zostać potwierdzone przez MSZ w Warszawie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język portugalski.

 • Skany dokumentów (pkt 1 – pkt4) należy przesłać drogą mailową na adres mailowy do firmy Madeira Dreams celem ich zweryfikowania w odpowiednich urzędach. Po wstępnej weryfikacji, oryginały dokumentów (pkt 1 – pkt4) powinny być wysłane listem poleconym na maderski adres firmy Madeira Dreams (poza paszportem i dowodem osobistym).
 • Skrócony akt urodzenia i zaświadczenie o braku zastrzeżeń do zawarcia małżeństwa za granicą z USC jest ważne przez 6 miesięcy
 • Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące.

rzymsko – katolicki

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams

Madeira Dreams zajmuje się organizacją ślubów różnych wyznań. Wyślijcie do mnie zapytanie a ja sprawnie poprowadzę Was przez procedurę uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów.
Wielu z Was marzy się piękny ślub kościelny za granicą, gdzie przed Bogiem połączycie Wasze serca i dusze. Według prawa kanonicznego ślub katolicki można zawrzeć wyłącznie w kościele. Na szczęście na Maderze nie stanowi to problemu i możemy zaoferować Państwu ceremonie w przepięknych kościołach katolickich lub urokliwych kaplicach.

Pakiet
Rubinowy

• ślub kościelny na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów, by ślub zawarty za granicą był ważny w Polsce
• dyspozycja polskojęzycznego konsultanta ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Kościele
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem kościelnym
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub kościelny
• sprawdzenie całości dokumentacji (Nihil Obstat) z władzami kościelnymi na Maderze
• wszelkie opłaty kościelne (w tym datek na kościół, księdza i kościelnego)
• wstępne spotkanie z księdzem
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski

Pakiet można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:
• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela
• Usługi fryzjera i makijażystki dla Panny Młodej.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiet dla Panny młodej lub wianek na głowę, kwiaty do butonierki dla Pana Młodego, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

1. Świadectwo chrztu obojga narzeczonych (po łacinie)
2. Zaświadczenie z kościoła o zdolności do zawarcia małżeństwa, stwierdzające, że dana osoba nie była nigdy w związku małżeńskim i wolno jej go zawrzeć w Kościele katolickim (tzw. Licentia Matrimonium Benedicendi – po łacinie)
3. Wywiad kanoniczny z kościoła (po łacinie)
4. List od proboszcza z Polski do Biskupa Diecezji Funchal z prośbą o udzielenie ślubu (po łacinie)
5. Zaświadczenie z kościoła o ukończeniu kursu nauk przedmałżeńskich (po łacinie)
6. Akt ślubu cywilnego małżonków z dołączonym do niego wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim lub dokument należy poświadczyć w MSZ w Warszawie a następnie przetłumaczyć na język portugalski przez tłumacz przysięgłego (w przypadku zawarcia ślubu cywilnego w Polsce)
7. Kopia ważnego paszportu lub dowodu osobistego obojga narzeczonych (oryginały do wglądu)

 • Rozpoczynając proces uzyskania odpowiednich dokumentów kościelnych (pkt 1 – pkt4) narzeczeni powinni się udać do proboszcza parafii miejsca zamieszkania na terenie Polski z informacją o planach zawarcia małżeństwa na Maderze i prośbą o pomoc w skompletowaniu całości wymaganych dokumentów. Część dokumentów musi być wystawiona przez kancelarie odpowiednich, rodzinnych diecezji każdego z przyszłych małżonków.
 • Zarówno w przypadku kiedy na dokumentach kościelnych widnieje data jak i na dokumentach nie opatrzonych data zakłada się oficjalnie, że są ważne 6 miesięcy od daty wystawienia dokumentów, jednakże w przypadku ślubu za granicą data wystawienia dokumentów kościelnych (pkt 1 – pkt4) dobrze żeby nie była starsza niż 3 miesiące.
 • Zaświadczenie z kościoła o ukończeniu kursu nauk przedmałżeńskich jest bezterminowe.
 • Dokumenty (pkt 5 – pkt9) zostaną wysłane do Kanclerza Biskupa diecezji w Funchal przez Kurię, w której narzeczeni załatwiają formalności kościelne. Wysłanie dokumentów zajmuje od 4 tygodni do około 2 miesięcy.
 • Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące (dotyczy aktu ślubu cywilnego).

Ślub konkordatowy na Maderze od 870€
rzymsko - katolicki

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams
Madeira Dreams zajmuje się organizacją ślubów różnych wyznań. Wyślijcie do mnie zapytanie a ja sprawnie poprowadzę Was przez procedurę uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów.

Pakiet
Szafirowy

• ślub konkordatowy na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów, by ślub zawarty za granicą był ważny w Polsce
• dyspozycja polskojęzycznego koordynatora ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Kościele
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem konkordatowym
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub konkordatowy
• sprawdzenie całości dokumentacji (Nihil Obstat) z władzami kościelnymi na Maderze
• wszelkie opłaty kościelne (w tym datek na kościół, księdza i kościelnego)
• wstępne spotkanie z księdzem
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski
• asysta w USC podczas odbioru aktu ślubu w wersji międzynarodowej
• akt ślubu w wersji międzynarodowej

Pakiet można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:
• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela
• Usługi fryzjera i makijażystki dla Panny Młodej.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiet dla Panny młodej lub wianek na głowę, kwiaty do butonierki dla Pana Młodego, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia

1. Skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych, w wersji wielojęzycznej
2. Ważny paszport lub dowód osobisty każdego z przyszłych małżonków
3. Dla osób, które już były w związku małżeńskim wymagany jest odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub śmierci współmałżonka w wersji wielojęzycznej  lub z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.
4. Zaświadczenie o braku przeszkód prawnych do zawarcia małżeństwa za granicą, wystawione przez Urząd Stanu Cywilnego dla obu małżonków wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim.
5. Świadectwo chrztu obojga narzeczonych (po łacinie)
6. Zaświadczenie z kościoła o zdolności do zawarcia małżeństwa, stwierdzające, że dana osoba nie była nigdy w związku małżeńskim i wolno jej go zawrzeć w Kościele katolickim (tzw. Licentia Matrimonium Benedicendi – po łacinie)
7. Wywiad kanoniczny z kościoła (po łacinie)
8. List od proboszcza z Polski do biskupa Diecezji Funchal z prośbą o udzielenie ślubu (po łacinie)
9. Zaświadczenie z kościoła o ukończeniu kursu nauk przedmałżeńskich (po łacinie)

Wszystkie wymagane dokumenty (pkt 1 – pkt4), jeżeli nie są w wersji wielojęzycznej lub nie jest do nich dołączony wielojęzyczny standardowy formularz tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim muszą zostać potwierdzone przez MSZ w Warszawie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język portugalski.

 • Skany dokumentów (pkt 1 – pkt4) należy przesłać drogą mailową na adres mailowy do firmy Madeira Dreams celem ich zweryfikowania w odpowiednich urzędach. Po wstępnej weryfikacji, oryginały dokumentów (pkt 1 – pkt4) powinny być wysłane listem poleconym na maderski adres firmy Madeira Dreams (poza paszportem i dowodem osobistym).
 • Skrócony akt urodzenia i zaświadczenie o braku zastrzeżeń do zawarcia małżeństwa za granicą z USC jest ważne przez 6 miesięcy. Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące.
 • Rozpoczynając proces uzyskania odpowiednich dokumentów kościelnych (pkt5 – pkt9) narzeczeni powinni się udać do proboszcza parafii miejsca zamieszkania na terenie Polski z informacją o planach zawarcia małżeństwa na Maderze i prośbą o pomoc w skompletowaniu całości wymaganych dokumentów. Część dokumentów musi być wystawiona przez kancelarie odpowiednich, rodzinnych diecezji każdego z przyszłych małżonków.
 • Dokumenty (pkt 5 – pkt9) zostaną wysłane do Diecezji Funchal przez Kurię, w której narzeczeni załatwiają formalności kościelne. Wysłanie dokumentów zajmuje od 4 tygodni do około 2 miesięcy.
 • Zarówno w przypadku kiedy na dokumentach kościelnych widnieje data jak i na dokumentach nie opatrzonych data zakłada się oficjalnie, że są ważne 6 miesięcy od daty wystawienia dokumentów, jednakże w przypadku ślubu za granicą data wystawienia dokumentów kościelnych (pkt 5 – pkt8) dobrze żeby nie była starsza niż 3 miesiące.
  * Zaświadczenie z kościoła o ukończeniu kursu nauk przedmałżeńskich jest bezterminowe.

Ślub symboliczny

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams

     Ślub humanistyczny lub symboliczna ceremonia ślubna jest formalnym sposobem wyrażenia Państwa zaangażowania jako pary. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą wiązać się według oficjalnie przyjętych procedur. Uroczystość odzwierciedla dokładnie to co Was łączy i co jest dla Was ważne równocześnie podkreślając indywidualizm i niepowtarzalność związku. Pomimo, że uroczystość nie ma skutków prawnych zaproszeni goście będą pod wrażeniem tej oryginalnej ceremonii a Wy ten wyjątkowy dla Was dzień będziecie mogli dzielić z najbliższymi zachowując dla siebie symboliczny charakter tego ślubu. Jeżeli marzycie o wyznaniu Waszej miłości i wymianie obrączek w romantycznej oprawie i chcecie nadać uroczysty charakter tej ceremonii, symboliczna ceremonia idealnie spełni Wasze marzenia.

Odnowienie przysięgi

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams

     Odnawianie przysięgi małżeńskiej jest tradycją, od dawna zakorzenioną w polskiej kulturze. Idealną okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej może stać się wymarzony urlop na Maderze. Kryształowe, porcelanowe, srebrne, perłowe a może nawet złote gody wiążą się wówczas z niezapomnianymi wrażeniami. Ceremonia odnowienia przysięgi małżeńskiej jest także sposobem na ponowne rozbudzenie w sobie uczuć lekko przykrytych rutyną dnia codziennego i zakochanie się w sobie raz jeszcze!

To idealne rozwiązanie na przywołanie najszczęśliwszych wspomnień małżonków. Przed laty nie mogliście sobie pozwolić na wyprawienie takiego ślubu, o którym marzyliście? Teraz w końcu możecie zorganizować ceremonie ślubną w miejscach tak niezwykłych jak oryginalne plaże, historyczne budowle, piękne ogrody, klify lub tylko we dwoje, w czasie romantycznej i kameralnej kolacji przy świecach w jednej z romantycznych restauracji maderyjskich nad brzegiem oceanu. A może w gronie rodzinnym zastanawiacie się nad wyjątkowym prezentem dla jubilatów? Szukacie sposobu by sprawić niespodziankę swoim rodzicom lub teściom z okazji ich kolejnej rocznicy ślubu? Odnowienie przysięgi małżeńskiej na wyspie wiecznej wiosny z Madeira Dreams to gwarancja sukcesu ofiarowania sobie nawzajem lub swoim najbliższym wyjątkowego prezentu – możliwości raz jeszcze po wielu latach złożenia przysięgi małżeńskiej i wyznania miłości!

Ślub osób tej samej płci

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams


Świętowanie miłości we wszystkich jej postaciach jest celem małżeństwa jako małżeństwa. Symbolika obrączki, uczucia i emocje, które odczuwają wszyscy ludzie wokół Was, kiedy wypowiadacie słowa przysięgi małżeńskiej i rytuał krojenia tortu weselnego dla uwieńczenia tego niezwykłego dnia to przejawy uniwersalnej miłości, obecnej we wszystkich rodzajach ślubów.

     Wiele par, zarówno gejów jak i lesbijek marzy o tym aby zarzeć związek małżeński z ukochaną osobą. Zastanawiają się nad tym, gdzie zrealizować swoje marzenie. Małżeństwo jednopłciowe ani partnerski związek homoseksualny niestety w polskim prawie nie istnieje a więc i zawieranie tego typu małżeństw na terenie Polski wciąż jest i zapewne jeszcze długo będzie niemożliwe. Na Maderze w dniu 5 czerwca 2010 roku weszło w życie prawo umożliwiające zawieranie małżeństw osób tej samej płci. Przepis ten dotyczy również zagranicznych par, nawet jeżeli pochodzą one z krajów, w których małżeństwa osób tej samej płci nie są uznawane.
W celu zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy zakochanymi wymagane są tylko:

 • aktualne paszporty obu partnerów
 • skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych z osobna, w wersji wielojęzycznej.
 • zaświadczenie o stanie cywilnym wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim dla każdego z narzeczonych z osobna

     Na Maderze możecie legalnie wymienić obrączki w każdym urzędzie stanu cywilnego lub w innym miejscu które wybierzecie a ceremonia ślubna zostanie poprowadzona przez urzędnika maderyjskiego USC. Teraz możecie stać się małżeństwem i zrealizować marzenie, które jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla par heteroseksualnych. Żyjemy w XXI wieku a sytuacja związków jednopłciowych wciąż jest przedmiotem wielu debat, co znajduje odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia społecznego. Nawet organizatorzy ślubów okazują się nieco sformatowani i koncentrują się wyłącznie na małżeństwach między ludźmi różnej płci. Wiem, że nie jest łatwo znaleźć specjalistów, z którymi będziecie się czuć bezpiecznie i będziecie się identyfikować, a którzy potrafią przekształcić Wasze pomysły w prawdziwe koncepcje dotyczące wszystkich elementów tego wyjątkowego dla Was dnia.

     Decydując się na zlecenie organizacji ślubu Madeira Dreams ze spokojem i optymizmem będziecie w stanie przygotować się do ceremonii ślubnej koncentrując swoją uwagę tylko na Waszej miłości. Natomiast ja, posiadając pełną wiedzę dotyczącą wszystkich szczegółów zrealizuje i dopilnuje wszystkie ustalenia dokonane z Wami oraz zespołem wykonawców min.: specjalistami w świecie florystyki i dekoracji, utalentowanymi muzykami, profesjonalnymi fotografikami ślubnymi, doskonałymi cukiernikami gotowymi stworzyć tort weselny Waszych marzeń.

      Wielu moich bliskich przyjaciół żyje w związkach jednopłciowych i to oni oraz ich wielka miłość do partnerów zainspirowali mnie do zajęcia się organizacją ślubów dla polskich par gejów i lesbijek. Mam nadzieję, że my wszyscy, czyli zespół Madeira Dreams oraz Wy, nasi wspaniali klienci przyczynimy się do zmiany sposobu postrzegania miłości pomiędzy osobami tej samej płci. Wierzę, że rosnąca ilość zawieranych małżeństw w końcu doprowadzi do odpowiednich zmian w prawie polskim czego wszystkim zakochanym homoseksualistom życzę.

Ślub cywilny na Maderze dla osób tej samej płci - w USC

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams
Oferta ślubu cywilnego w USC

Pakiet
Akwamarynowy

• ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego na Maderze
• dyspozycja polskojęzycznego koordynatora ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem cywilnym w USC
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub cywilny w USC
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski
• asysta w USC podczas odbioru aktu ślubu w wersji międzynarodowej
• akt ślubu w wersji międzynarodowej

Pakiety można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:
• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela.
• Usługi fryzjera i makijażystki.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiety dla Panien młodych lub wianki na głowę, kwiaty do butonierek dla Panów Młodych, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec.
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

Wymagane dokumenty
1. Skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych z osobna, w wersji wielojęzycznej
2. Ważny paszport lub dowód osobisty każdego z narzeczonych z osobna
3. Dla osób, które już były w związku małżeńskim wymagany jest odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub śmierci współmałżonka w wersji wielojęzycznej lub z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim
4. Zaświadczenie o stanie cywilnym, wystawione przez Urząd Stanu Cywilnego dla obu małżonków wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim

 • Wszystkie wymagane dokumenty (pkt 1 – pkt4), jeżeli nie są w wersji wielojęzycznej lub nie został do dokumentów wystawiony wielojęzyczny standardowy formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim muszą zostać potwierdzone przez MSZ w Warszawie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język portugalski.
 • Skany dokumentów (pkt 1 – pkt4) należy przesłać drogą mailową na adres mailowy do firmy Madeira Dreams celem ich zweryfikowania w odpowiednich urzędach. Po wstępnej weryfikacji, oryginały dokumentów (pkt 1 – pkt4) powinny być wysłane listem poleconym na maderski adres firmy Madeira Dreams (poza paszportem i dowodem osobistym).
 • Akt urodzenia i zaświadczenie o stanie cywilnym z USC jest ważne przez 6 miesięcy
 • Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące.

Ślub cywilny na Maderze dla osób tej samej płci - w plenerze

Wyślij zapytanie!

Madeira
Dreams
Oferta ślubu cywilnego w plenerze

Pakiet
Ametystowy

• ślub cywilny na terenie wyspy Madera
• konsultacje przedślubne z zakresu przygotowania niezbędnych dokumentów do zawarcia ślubu na Maderze
• dyspozycja polskojęzycznego koordynatora ślubnego w trakcie całego okresu trwania umowy
• sprawdzenie dokumentów z odpowiednimi urzędami na Maderze
• rezerwacja terminu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego
• tłumaczenie i pośrednictwo w załatwianiu formalności związanych ze ślubem cywilnym w plenerze
• kompleksowa organizacja i koordynacja ślubu w języku polskim
• spotkanie przedślubne w celu załatwienia formalności w odpowiednich urzędach, wraz z transportem z miejsca zakwaterowania i w drogę powrotną (dot. trasy pomiędzy miejscowościami: Machico, Santa Cruz, Caniço, Garajau, Funchal)
• wszelkie opłaty administracyjne na Maderze za ślub cywilny w plenerze
• opłata za wyjście urzędnika poza urząd stanu cywilnego
• opieka polskojęzycznego konsultanta ślubnego podczas całej ceremonii
• tłumaczenie ceremonii ślubnej na język polski
• asysta w USC podczas odbioru aktu ślubu w wersji międzynarodowej
• akt ślubu w wersji międzynarodowej

Uwagi
Przy ślubach cywilnych w plenerze dodatkowymi kosztami są:
• transport urzędnika na ślub cywilny w plenerze
• wynajęcie miejsca na organizacje uroczystości zaślubin

Pakiety można dowolnie rozwinąć o dodatkowe usługi:
• Muzyka na żywo podczas ceremonii ślubnej i oprawa muzyczna wesela.
• Usługi fryzjera i makijażystki.
• Wszelkie dekoracje miejsca ceremonii ślubnej, wesela lub romantycznej kolacji. Różnego rodzaju łuki min. z tiulem, ze świeżymi kwiatami. Pokrowce na krzesła.
• Ozdoby ze świeżych kwiatów min: bukiety dla Panien młodych lub wianki na głowę, kwiaty do butonierek dla Panów Młodych, dekoracje florystyczne miejsca ceremonii ślubnej, wesela i flower shower z płatków kwiatów.
• Usługi profesjonalnego fotografa do wykonania zdjęć podczas ceremonii ślubnej oraz sesji zdjęciowej w plenerze.
• Usługi kamerzysty do zrobienia videoclipu oraz osoby obsługującej dron aby udokumentować ślub z powietrza.
• Tort weselny, szampan.
• Przyjęcie weselne na dowolną ilość osób.
• Pojazd do ślubu wraz z kierowcą dla Nowożeńców, w tym również do dyspozycji auta retro. Samochody, minibusy lub autokary dla gości.
• Romantyczna kolacja dla Pary Młodej w restauracji nad brzegiem oceanu w blasku świec.
• I wiele, wiele innych usług, które przyczynią się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia.

Wymagane dokumenty
1. Skrócony akt urodzenia dla każdego z narzeczonych z osobna, w wersji wielojęzycznej
2. Ważny paszport lub dowód osobisty każdego z narzeczonych z osobna
3. Dla osób, które już były w związku małżeńskim wymagany jest odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub śmierci współmałżonka w wersji wielojęzycznej lub z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim
4. Zaświadczenie o stanie cywilnym, wystawione przez Urząd Stanu Cywilnego dla obu małżonków wraz z wielojęzycznym standardowym formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim

 • Wszystkie wymagane dokumenty (pkt 1 – pkt4), jeżeli nie są w wersji wielojęzycznej lub nie został do dokumentów wystawiony wielojęzyczny standardowy formularzem tłumaczenia pomocniczego w języku portugalskim muszą zostać potwierdzone przez MSZ w Warszawie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język portugalski.
 • Skany dokumentów (pkt 1 – pkt4) należy przesłać drogą mailową na adres mailowy do firmy Madeira Dreams celem ich zweryfikowania w odpowiednich urzędach. Po wstępnej weryfikacji, oryginały dokumentów (pkt 1 – pkt4) powinny być wysłane listem poleconym na maderski adres firmy Madeira Dreams (poza paszportem i dowodem osobistym).
 • Akt urodzenia i zaświadczenie o stanie cywilnym z USC jest ważne przez 6 miesięcy
 • Data wystawienia tłumaczeń przysięgłych nie powinna być starsza niż 3 miesiące.

Skontaktuj się z nami!

Madeira
Dreams