Lato w pełni!

Cena: €45,-

Wycieczki

Chcesz poznać prawdziwą Maderę? Wybierz wycieczki z Sonią Otrębską – przewodnikiem pasjonatem.
Podczas moich wycieczek chcę pokazać Państwu to co w Maderze mnie urzekło, opowiedzieć o życiu mieszkańców wyspy, ich obyczajach, kulturze. Zwiedzanie Madery sprawia że każdy wyjazd i wakacje tutaj są niesamowite. Jako przewodnik proponuję podróż starymi, kutymi ręcznie tunelami, odwiedzenie schowanych wysoko w górach starych wiosek, po drodze zobaczymy urocze wodospady, niezapomniane widoki, spróbujemy specjałów maderskich, oddając się w pełni zwiedzaniu Madery. Na wycieczkach i wyjazdach będziemy odkrywać skarby Madery. Wiem, że przewodnik to ważna postać w poznawaniu nowych zakątków, dlatego oferuję Państwu zwiedzanie Madery trasami niedostępnymi dla turystyki masowej, w małych, kameralnych grupach, maksymalnie do 10 osób. Wycieczki dzięki temu nabierają indywidualnego charakteru i co istotne, nie są ograniczone limitem czasowym co daje Państwu duży komfort i swobodę zwiedzania. Moją pracę wykonuję z pasją i uśmiechem na ustach a grono zadowolonych klientów jest moją najlepszą wizytówką, a Madera i jej zwiedzanie pozostają wspaniałym wspomnieniem. Zapraszam na niezwykłe wycieczki i odkrywanie Madery podczas wyjazdu.

0
Tajemnice zachodniego wybrzeża
Wycieczka VIP

Opcjonalnie obiad 11,50€**​

Program
Cabo Girão Ponta de Sol Madalena do Mar Calheta Jardim do Mar Fajâ da Ovelha opcjonalnie Ponta do Pargo Porto Moniz Seixal Pico do Torre w Câmara de Lobos

     Wycieczkę rozpoczniemy od mocnych wrażeń – panoramiczna, przeszklona podłoga na najwyższym klifie w Europie – Cabo Girao o wysokości 580 m. Jest to obowiązkowy punkt programu każdego z turystów odwiedzających wyspę wiecznej wiosny. Nigdzie tak dobrze nie smakuje kawa jak przy oceanie w miejscowości Ponta de Sol, gdzie przepiękne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Magdalena do Mar, małej wiosce położonej nad samym brzegiem oceanu, gdzie według legendy żył Polski król Władysław Warneńczyk.

Tutejszy klimat i idealne warunki do uprawy bananów sprzyjają powstaniu największych plantacji bananów na wyspie. Zapraszam Państwa do spaceru na jednej z nich, aby poznać sekret wyjątkowego smaku tego owocu. Kolejnym etapem naszej wycieczki to fabryka cukru w Calhecie, gdzie opowiem Państwu o procesie przetwarzania trzciny cukrowej w rum oraz miód oraz wpływie produkcji cukru z trzciny cukrowej, zwanym w XV wieku białym złotem, na historię i ekonomię Madery. Malowniczo położona wioska, Jardim do Mar otoczona oceanem i wysokimi górami zachowuje spokój dawnych czasów o czym świadczą wąskie uliczki i niskopoziomowe domy. Tutaj proponuję zatrzymać się by pospacerować po tej zamkniętej dla ruchu kołowego miejscowości. W drodze do Fajã da Ovelha przeniesiemy się w czasie przejeżdżając przez jedne z ostatnich otwartych, kutych ręcznie tuneli na wyspie.

Następnie zjedziemy na północną cześć wyspy i zatrzymamy się w miejscowości Porto Moniz słynącej z naturalnych basenów lawowych. Jadąc wzdłuż północnego wybrzeża będziemy mogli podziwiać klifowe zbocza oblane niezliczoną ilością wodospadów. Na koniec wycieczki podążając śladami sir Winstona Churchilla proponuję Państwu postój na Pico do Torre gdzie roztacza się niesamowity widok na zatokę Câmara de Lobos.
Zapraszam!

Legenda:

* Cena za wycieczkę całodniową dla jednej osoby dorosłej zakwaterowanej pomiędzy Machico a Funchal.
** Cena za obiad dla jednej osoby.

0
Esencja Madery
Wycieczka VIP
Opcjonalnie obiad 11,50€**​
Program
Eira do Serrado Pico Arieiro Ribeiro Frio (levada) Faial Santana Ponta de São Lourenço Przejazd pod lotniskiem

     Wycieczkę rozpoczniemy od odwiedzenia tajemniczego Eira do Serrado, które wznosi się nad ukrytą wśród wysokich gór wioską Curral das Freiras. Następnie wjedziemy na Pico Arieiro, 3 najwyższy szczyt na Maderze o wysokości 1810 m n.p.m. W Ribeiro Frio, zatrzymamy się przy hodowli pstrąga tęczowego usytułowanej w samym sercu prastarego lasu wawrzynowego, znajdującego się od 1999 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam rozpoczyna się ciekawy szlak wzdłuż levady dos Balcões, na końcu, którego czeka nas nagroda – widok na trzy, najwyższe szczyty Madery. Po krótkim spacerze przejedziemy starą drogą do Faial skąd rozpościera się widok na północe wybrzeże i na Penha d’Aguia (Orla Skała).

 

Następnie udamy się do Santany, stanowiącej rezerwat Biosfery w ramach programu UNESCO „Człowiek i biosfera”. W samym centrum tej uroczej miejscowości znajdują się malutkie, trójkątne domki kryte strzechą – stanowiące symbol Madery. By opowiedzieć o historii tych budynków, zaproszę Państwa do prywatnego domku, schowanego wśród wąskich uliczek Santany a którego historia liczy około 200 lat. Uwieńczeniem naszej cudownej podróży będzie wizyta na Półwyspie Świętego Wawrzyńca, najdalej wysuniętym na wschód teren Madery o iście pustynnym krajobrazie. Jest to wyjątkowe miejsce, które nie pozostawia nikogo obojętnym na swe uroki. To również i jedno z moich ulubionych miejsc na wyspie. W drodze powrotnej do Funchal przejedziemy pod usytuowanym na 180 kolumnach lotniskiem.

Zapraszam!

Legenda:

* Cena za wycieczkę całodniową dla jednej osoby dorosłej zakwaterowanej pomiędzy Machico a Funchal.
** Cena za obiad dla jednej osoby.

0
Dzikie krajobrazy wschodniego wybrzeża Madery
Wycieczka VIP
Opcjonalnie obiad 11,50€**​
Program
Câmara de Lobos São Vicente Ponta Delgada São Jorge Santana Porto da Cruz Ponta de São Lourenço

     Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w rybackiej wiosce Câmara de Lobos, gdzie opowiem Państwu o najsmaczniejszych rybach poławianych u wybrzeży wyspy. Następnie zatrzymamy się przy jednym z najbardziej reprezentatywnych symboli malowniczego miasteczka São Vicente – małej kapliczce zbudowanej wewnątrz bazaltowej skały u ujścia potoku, który biegnie przez miasto. Ponta Delgada to mała wioska na północnym wybrzeżu Madery z piękną scenerią gór i oceanu. Zatrzymamy się przy kościele Imaculado Coração de Maria, który jest miejscem kultu tysięcy turystów i pielgrzymów z całej wyspy a skąd rozpościerają się niesamowite widoki na północne, dzikie wybrzeże Madery. Nim dojedziemy do Santany słynącej z charakterystycznych dla wyspy domków krytych strzechą, zabiorę Państwa w inny wymiar czasu. Jadąc wzdłuż północnego wybrzeża pokażę miejsca niedostępne dla masowej turystyki.

Piękne krajobrazy, malownicze widoki, stare drogii, po których poruszali się przodkowie obecnych mieszkańców wyspy, utworzone przez przyrodę “naturalne myjnie samochodowe”. Odwiedzimy ponad 300 letni młyn wodny w São Jorge. A kiedy dojedziemy do Santany poza wizytą w trójkątnych domkach będziemy mieli okazję spróbować słodkości maderyjskich. Porto da Cruz to urocza wioska słynąca z młyna cukrowego i idealne miejsce do surfowania. Proponuję odwiedzić fabrykę, gdzie od 1927 roku produkowane jest aguardente (maderyjski rum) lub wybrać się na uroczy spacer wzdłuż wybrzeża, podziwiając piękny widok na formacje skalną o wysokości 590 metrów zwaną

Penha d’Águia oraz wyłaniający z oddali Półwysep św. Wawrzyńca, gdzie udamy się na koniec naszej wycieczki. Ponta de São Lourenço to najdalej wysunięta na wschód część Madery i zarazem jeden z podstawowym punktów programu podziwiania uroków wyspy. W tym magicznym miejscu bogactwo spektakularnych klifów i skał wyłaniających się z oceanu zapiera dech w piersiach i aż trudno opuścić to niesamowite miejsce i wrócić do Funchal.
Zapraszam!

 

Legenda:

* Cena za wycieczkę całodniową dla jednej osoby dorosłej zakwaterowanej pomiędzy Machico a Funchal.
** Cena za obiad dla jednej osoby.

0
Serce Madery
Wycieczka

Opcjonalnie obiad 16,50€**​
Opcjonalnie wjazd kolejką 11,00€ za osobę dorosłą
Opcjonalnie zjazd saniami:
– 25,00€ za jedna osobę – sanie dwuosobowe;
– 30,00€ za dwie osoby – sanie dwuosobowe;
– 45,00€ za trzy osoby – sanie trzyosobowe.

Program
Monte i Ogród Tropikalny Funchal (Parlament, popiersie Józefa Piłsudskiego, Katedra Sé, Pomnik Jana Pawła II, Plac miejski, Targ Rolników Mercado dos lavradores, jedna z najstarszych ulic Funchal Rua Santa Maria) Eira do Serrado Curral das Freiras

     Dzięki tej kilkugodzinnej wycieczce będą Państwo mieli okazję zapoznać się z piękną scenerią Madery. Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na wzgórze Monte, miejsce pielgrzymek wielu Maderczyków i turystów, gdzie z wysokości około 550 m n.p.m. można podziwiać amfiteatr Funchal. Zwiedzimy ogród tropikalny zaliczany do listy trzynastu najpiękniejszych ogrodów botanicznych świata utworzonej przez magazyn turystyczny Condé Nast Traveler. Następnie odwiedzimy kościół Nossa Senhora do Monte, gdzie można zobaczyć świętą figurkę Matki Boskiej oraz grób Karola I Habsburga. Opcjonalnie, dla miłośników emocji, proponuję niezapomniany zjazd wiklinowymi saniami na odcinku około 2 km stanowiący jedną z najbardziej znanych atrakcji na wyspie.

Następnie zjedziemy do stolicy Madery, gdzie pokażę Państwu najpiękniejsze i najciekawsze zabytki Funchal. Kolorowe i pachnące kwiaty, soczysteowoce, świeże ryby to tylko niektóre atrakcje targu, po którym Państwa oprowadzę. Opuszczając Funchal udamy się w głąb lądu. Amatorzy gór na pewno będą zachwyceni wycieczką do Eira do Serrado, które wznosi się nad ukrytą wśród wysokich gór wioską Curral das Freiras. Z punktu widokowego można podziwiać niesamowite krajobrazy jednej z wyższych partii wyspy. W samej Dolinie Zakonnic będziemy mieli możliwość degustowania różnych regionalnych nalewek. Oczywiście nie zabraknie likieru z kasztanów!

Chcą Państwo wiedzieć, co ma wspólnego Józef Piłsudzki, Stanisław Kostka i Jan Paweł II z Maderą?

Zapraszam!

Legenda:

* Cena za wycieczkę całodniową dla jednej osoby dorosłej zakwaterowanej pomiędzy Machico a Funchal.
** Cena za obiad dla jednej osoby.

0
Prywatna wycieczka
Wycieczka VIP
Program

Ekskluzywny program przygotowany wyłącznie dla Ciebie!

Legenda:

**** Cena za 2, 3 osoby w samochodzie z grupy C, przewodnik polskojęzyczny, paliwo.

0
Wycieczka 2+1
Promocja

Opcjonalnie obiad 11,50€**​

Program

Dwie całodniowe wycieczki plus gratis zwiedzanie stolicy Madery

Legenda:

** Cena za obiad dla jednej osoby
*** Cena za dwie wycieczki całodniowe dla jednej osoby dorosłej plus 2 godzinne zwiedzanie Funchal.
Na wycieczkę po stolicy wyspy dojazd we własnym zakresie.

Skontaktuj się z nami!

Madeira
Dreams